22 Ekim 2015 Perşembe

Kanı Temizleyen Rezene KürüRezene Nedir? Ne işe yarar?
Rezene otu (bitkisi) Akdeniz bölgemize özgü ve lezzetli oluşu nedeniyle çok kullanılan bir bitkidir. Fakat rezenenin lezzetinin haricinde muhteşem yararlarından bir tanesi de kanı temizleme özelliğidir.

Bilhassa eklemlerinizde sürekli ağrı oluyorsa, bunun nedeni büyük ihtimalle kanınızdaki yüksek ürik asit miktarıdır.Rezene ile yapabileceğiniz su kanınızdaki fazla ürik asidin atılmasını sağlayacaktır. Bunun haricinde safrayı seyreltir ve bu sayede karaciğerde oluşabilecek yağlanmaları azaltır.

Rezenenin Böbreklere Faydası
Rezene, böbrekler için de çok yararlıdır. Böbrekler, kanımızı süzer ve toksinleri tutar. Her gün tükettiğimiz besinlerdeki toksinler böbreklerimizde birikmeye başladığında sağlık problemleri kendini gösterir.Rezeneli Detoks Faydaları
Rezeneli su detoks etkisi yaparak böbreklerin temizlenmesine de yardımcı olur.

Rezeneli su  (Rezene Otu Kürü) Nasıl Yapılır?
MALZEMELER;

1 avuç kadar rezene otu

1 litre saf su

Hazırlanışı:

Normal içme suyu kullanabilirsiniz. Bir tavada rezene otlarını 20 saniye kadar kavurun. Bir yandan da suyu kaynatın. Su fokurdamaya başladığında içerisine rezeneleri ilave edin. 1 gece beklettikten sonra rezeneli suyunuz içmeye hazır hale gelecektir.

Bir önceki yazımız olan Yağ Yakan Bitki Çayları başlıklı makalemizde Bitki, bitkisel ve çayı hakkında bilgiler verilmektedir.

Not: Bu makale, bilgi vermek amaçlı hazırlanmıştır. Bir hastalığı doğrudan tedavi edici mahiyeti yoktur. Herhangi bir sağlık sorununuzda, bir ilaç, tedavi ya da desteğe başvurmadan önce uzmanınıza danışmanız önerilir.
Kaynak

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...